Priznanje in spremembe v Sloveniji: Psi za čustveno podporo

Fb Img 1700217112936

Prizadevamo si za priznavanje pomena in vloge psov za čustveno podporo v Sloveniji. Tudi stroka ugotavlja, da imajo te ljubeče živali močan vpliv na duševno in čustveno dobrobit ljudi, ki se soočajo z različnimi izzivi v življenju. V Raziskovalnem inštitutu pes pa se hkrati trudimo zmanjšati predsodke in ozaveščati javnost o pozitivnih vidikih psov ter vplivu, ki ga imajo na skupnost.

Zavzemamo se za ozaveščanje javnosti o pomembnosti psov za čustveno podporo in si prizadevamo za zakonodajne spremembe, ki bi omogočile uradno priznavanje teh dragocenih spremljevalcev. Želimo si, da bi vsak posameznik, ki potrebuje pomoč in podporo za svoje duševno zdravje, imel enakovredno priložnost imeti psa kot čustveno podporo, ne glede na to, kje živi ali deluje.

Psi za čustveno podporo so več kot le hišni ljubljenčki - so neprecenljivi sopotniki posameznikov, ki se soočajo z anksioznostjo, depresijo, s stresom ali z drugimi čustvenimi izzivi. Njihova prisotnost prinaša neizmerno tolažbo, pomiritev in podporo v težkih trenutkih.

Raziskovalni inštitut pes želi doseči, da bi psi za čustveno podporo imeli pravice, ki bi jim omogočale spremljanje lastnikov in skrbnikov na letalu, življenje v stanovanjih, kjer so sicer hišni ljubljenčki prepovedani, ter druge ugodnosti, ki bi izboljšale kakovost življenja ljudi, ki se soočajo z duševnimi izzivi. Zavzemamo se za pridobitev priznanja in spoštovanja, ki si ga zaslužijo za svojo nesebično ljubezen in podporo.

Vsi skupaj lahko gradimo bolj odprto in razumevajočo družbo ter bolj prijazno in podporno okolje za vse, ki svoje življenje bogatijo s čustveno pomočjo najboljših štirinožnih prijateljev. S skupnimi močmi in z vztrajnostjo lahko dosežemo spremembe, ki bodo izboljšale življenja mnogih.